افتتاح سایت برای عموم
بار گذاری کامل مطالب تا چند روز دیگر

به گزارش شیعه آنلاین، حضرت آیت الله شیخ «حسین وحیدخراسانی» در ادامه درس تفسیر خود در فزوردین ۹۳ در مسجد اعظم قم گفت: یک عده عوام پیدا شدند در ذهن ها رخنه ایجاد می کنند که این هیئت ها این تشکیلات برای شهادت صدیقه طاهره زیاد است.

وی همچنین خطاب به روحانیون حاظر در سخنرانی افزود: دوران بی سوادی دوران ماست. شما که نخبه قم هستید به اعتقاد همه، عده ای از شماها، اساتید درس خارج و عده ای دیگر اساتید سطوح عالیه هستید به مردم بفهمانید که آنچه هست کم است. چرا؟ به چه دلیل؟ امیر المۆمنین کیست؟ امام الموحدین کیست؟ بیان او این است: مصیبت فاطمه در این حد است، این کلمه علی است، اما توأم با این قسم: هذه والله مصیبة لا عزاء لها: یعنی هر چه بکنیم خلأ این مصیبت را پر نمی کند، و رزیة لا خلف لها: همه این غوغاها ذره ای در مقابل این کلمه است. کجا حق او ادا شد.

ایشان در ادامه گفت: همچنین کسی اولش این، وسطش این، از حسن تا حجة ابن الحسن، همه میوه درخت وجود او، آخرش هم أوّل من یدخل الجنّة بأحسن صورة، اما پهلو شکسته بازو ورم کرده. متن مصیبت این است: مَا زَالَتْ بَعْدَ أَبِیهَا مُعَصَّبَةَ الرَّأْسِ نَاحِلَةَ الْجِسْمِ. ناحلة الجسم یعنی چه؟ یعنی هر روز که می گذشت، گوشت ها آب می شد تا رسید به آن جایی که: صارت کالخیال، مُنْهَدَّةَ الرُّکْنِ. یک دختر نوجوان. منهدة الرکن، یعنی زانو ها دیگر رمق راه رفتن نداشت، بَاکِیَةَ الْعَیْنِ مُحْتَرِقَةَ الْقَلْبِ، لا اله الا الله. شما فکر کنید از رحلت رسول الله تا رحلت زهرا – سلام الله علیها – چقدر است؛ از روزی که پیغمبر از دنیا رفته تا روزی که زهرا از دنیا رفته، یُغْشَى عَلَیْهَا سَاعَةً بَعْدَ سَاعَة: یعنی هر ساعت غش می کرد، گفت یا علی آن پیراهنی که پدرم را در او غسل دادی برای من بیاور. رفت پیراهن را آورد. تا گرفت، بو کشید. یک مرتبه افتاد بر زمین. بعد به خود آمد این اشعار را گفت:

مَا ذَا عَلَى مَنْ شَمَ تُرْبَةَ أَحْمَدَ أَنْ لَا یَشَمَّ مَدَى الزَّمَانِ غَوَالِیَا             صُبَّتْ عَلَیَّ مَصَائِبُ لَوْ أَنَّهَا صُبَّتْ عَلَى الْأَیَّامِ صِرْنَ لَیَالِیَا
 1. محمدی می‌گه:

  سلام علیکم
  ابوحامد محمد غزالی (امام محمد غزالی) معتقد بود که امیرالمؤمنین علی(علیه السلام) باعث اختلاف میان امت شده است! – برگرفته از مصاحبه با نویسنده «حیات فکری غزالی»
  شخصیتی مانند ملاصدرا … بسیار متأثر از غزالی است
  http://www.ebnearabi.com/7792

 2. یبنملبتی می‌گه:

  محمد غزالی خر کی باشه چنین چرت و پرتی به هم کرده لعن الله علی اهل التسنن قاطبه
  این که گفتی ملاصدرا بسیار متأثر از غزالی است درست نیست چون ایشان فیلسوف است و دیدگاه مه فیلسوفها علمی فکری و تعقلی است و فلاسفه آزادانه فکر می کنند